KALICI ve TESCİLLİ KALİTE


Yüksek kaliteli ürün anlayışımız için; hammadde girdi kontrollerinden, ürün sevkiyat kontrollerine kadar olan tüm süreçler için tanımlanmış kalite kontrol işlemleri eğitimli mühendislerimiz tarafından yapılmaktadır.El değmeden son teknolojik robotlarımız ile üretimini gerçekleştirdiğimiz Pv modüllerimiz ISO, TUV, OHSAS sertifikalarına sahip,tasarımından, kullanılan hammaddelere, üretimden, hassas kalibrasyon ve testlere kadar tüm süreçlerin odağında “kalite” bulunmaktadır.

 

Dolu Etkisi Testi
Bu testin amacı, modülün dolu etkisine dayanma kabiliyetini belirlemektir. IEC61215-2:2016Ed.2 şartlarına göre; Module 25mm çapında 7.53g ağırlığında, 23 m/s hızında bir buz parçası ile darbe vererek dayanımı kontrol edilir. Bu darbelerde hasar almayan ve performansı düşmeyen modüle testin sonunda IEC61215-2:2016Ed.2 sertifikası verilir.


Yanıcılık Testi
Bu testin amacı, güneş modülünün yangın tehlikelerine dayanma kabiliyetini belirlemek için yapılmıştır. IEC61730-2:2016Ed.2 şartlarına göre yapılan testte, PV modülünün alev yayılma ve yanıcılık testi yapılarak yanmaya karşı dayanımı ölçülür. Yanıcılık testini geçen modüle testin sonunda IEC61730-2:2016Ed.2 sertfikası verilir.Modül Dayanıklılık Testi
Bu testin amacı, güneş modülünün darbelere karşı verdiği tepki ve dayanıklılığını belirlemek için yapılmıştır. Test koşulları 45.5 kg ağırlığındaki bir sarkaç, üç adımda PV Modülünün yüzeyine doğru serbest bırakılarak yapılır. ilk adımda 300mm, ikinci adımda 450mm ve üçüncü adımda 1120mm mesafeden yüzeye çarptırılarak PV Modülünün darbeye karşı dayanımı test edilir.